09 Wrzesień 2021

Bezpłatna infolinia dla dzieci i rodziców

Bezpłatna infolinia dla dzieci i rodziców

6 września ruszyła nowa całodobowa, bezpłatna i ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów. Wszyscy potrzebujący mogą uzyskać profesjonalną pomoc psychologów, pedagogów oraz prawników.

 Nowa infolinia „Pomagamy” uruchomiona została na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jej celem jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym także następstw izolacji spowodowanej stanem epidemii COVID-19. Infolinia ma charakter interwencyjno-informacyjny. Numer telefonu jest bezpłatny. Kierowany jest do wszystkich osób mających problem w domu, w szkole czy w relacjach rówieśniczych.

Dzwoniąc pod numer 800 800 605, przez całą dobę potrzebujący połączą się ze specjalistą. Dzieci będą mogły otrzymać wsparcie w trudnych dla nich sytuacjach, takich jak przemoc, samotność, zaburzenia odżywiania, samookaleczanie czy zażywanie środków psychoaktywnych.

W ramach infolinii specjaliści oferują wsparcie także dorosłym, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi. Wszystko realizowane jest bezpłatnie i anonimowo.

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka