13 Grudzień 2021

Bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Dziecka

Bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Dziecka

Infolinia przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i opiekunów przeżywających lęki i mających problemy wpływające na ich zdrowie psychiczne.

Młodzi ludzie, a także ich opiekunowie, którzy odczuwają silne napięcia emocjonalne, nagłe lęki uniemożliwiające im funkcjonowanie czy inne problemy wpływające negatywnie na ich życie, mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka.

Osoby potrzebujące pomocy powinny dzwonić pod numer telefonu – 800 12 12 12. Dzwoniąc na infolinie uczniowie oraz ich opiekunowie otrzymają profesjonalne wsparcie psychologiczne. Użytkownicy infolinii mają zapewnioną dyskrecje i anonimowość.

Najczęstsze problemy zgłaszane podczas rozmów z psychologami pracującymi na infolinii dotyczą problemów emocjonalnych czy kłopotów w relacjach rówieśniczych, rodzinnych i szkolnych.

Poza telefonem zaufania dostępny jest także czat, który znajduje się na stronie internetowej: www.brpd.gov.pl. Nie wymaga on logowania czy instalowania aplikacji. Zarówno czat, jak i infolinia czynne są siedem dni w tygodniu, przez całą dobę.

Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-i-opiekunow--wsparcie-psychologiczne-w-sytuacji-kryzysu

 

Źródła: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka, https://brpd.gov.pl