04 Marzec 2021

Postaw na przyszłość z rankingiem Szkół

Twoje dziecko wkracza w kolejny etap edukacji, a Ty nie wiesz, jaka szkoła będzie dla niego najlepsza? Sprawdź Ranking Szkół i dowiedz się, co o danej placówce sądzą jej absolwenci oraz ich rodzice!

Czym jest Ranking Szkół?

Jest to lista szkół online uszeregowana w dwojaki sposób. Pierwszy opiera się o wyniki egzaminów. Drugi natomiast bazuje na opiniach uczniów, ich rodziców i ocenie nauczania oraz atmosfery panującej w szkole. Ranking Szkół jest świetnym sposobem na szybki i łatwy przegląd różnych placówek. Będzie on znakomitym narzędziem dla osób niezdecydowanych, pragnących, aby ich pociecha miała niezapomniane lata szkolne, które będą obfitować w dobrej jakości edukację. W Rankingu Szkół znajdują się placówki publiczne, jak i prywatne.

Opcje wyszukiwania, jakie oferuje narzędzie, pozwalają na intuicyjne zawężanie wyników. Na początku należy wybrać przedmiot, którego poziom zdawalności nas najbardziej interesuje. Następnie możemy przefiltrować placówki pod względem odległości od miejsca zamieszkana. Ranking Szkół oferuje również opcje wyszukiwania zaawansowanego, w którym możemy ograniczyć wyniki do konkretnego województwa, powiatu oraz gminy. W przypadku klasyfikacji placówek względem ocen użytkowników przeszukiwanie przebiega tak samo jak w przypadku Rankingu Szkół według wyników egzaminów.

Narzędzie umożliwia pozostawianie komentarzy pod pozycjami konkretnych placówek edukacyjnych. Ich liczba wciąż rośnie, a co za tym idzie, wiarygodność rankingu się zwiększa. Obecnie posiada on w swojej bazie już ponad 16 tysięcy szkół podstawowych.

Dlaczego warto korzystać z Rankingu Szkół?

Szkoła podstawowa stanowi najważniejszy etap w procesie socjalizacji młodego człowieka. Dlatego jej wybór jest nie lada wyzwaniem. Ważne, aby placówka edukacyjna, do której poślemy swoją pociechę, miała wysoki poziom nauczania. Istotna jest również atmosfera, jaka panuje w gmachu szkoły. Ranking Szkół pozwala na dokonanie odpowiedzialnego i rozsądnego wyboru, który zaprocentuje sukcesem dziecka w przyszłości.