04 Maj 2022

Poznaj Polskę na sportowo

Poznaj Polskę na sportowo

„Poznaj Polskę na sportowo”

Rusza program przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz PZPN. Jeszcze przed wakacjami przekazane zostanie 10 mln zł na wyjazdy sportowe dla uczniów.

„Poznaj Polskę” to program finansujący wyjazdy edukacyjne uczniów. Ma on na celu wspieranie poznawania przez najmłodszych dziedzictwa kulturowego naszego kraju oraz środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków czy historii. Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z PZPN opracowali kolejny moduł tego przedsięwzięcia.

 

Tym razem wsparcie udzielone zostanie uczniom trenującym piłkę nożną w klubach zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej. Piłka nożna jest jedną z najbardziej popularnych dziedzin sportowych w Polsce. Celem programu jest zaznajomienie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z wartościami sportu i olimpizmu oraz z historią piłki nożnej.

O sfinansowanie wyjazdu na wydarzenia sportowe będą mogły ubiegać się kluby sportowe zrzeszone w PZPN, których członkami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uprawiający piłkę nożną.

Szczegółowe informacje na temat programu „Poznaj Polskę na sportowo” oraz zasad przystąpienia do niego, opublikowane zostaną w drugiej połowie kwietnia.

Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske-na-sportowo--przedsiewziecie-mein-i-pzpn.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka