28 Styczeń 2022

„Szkoła z klimatem” – konkurs dla szkół ponadpodstawowych

„Szkoła z klimatem” – konkurs dla szkół ponadpodstawowych

To już druga edycja konkursu „Szkoła z klimatem”. Zwycięzcy otrzymać mogą nawet 200 tys. zł! Zgłoś eko-projekt i zmień otoczenie swojej szkoły!

 

Konkurs „Szkoła z klimatem” organizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. To już druga jego edycja! Kierowany jest do zespołów uczniów reprezentujących publiczne i niepubliczne miejskie szkoły ponadpodstawowe z całego kraju.

Głównym celem konkursu jest edukowanie i propagowanie wiedzy na temat ochrony środowiska. Biorąc udział w konkursie uczniowie mogą zapoznać się z zagrożeniami, jakie niosą za sobą zmiany klimatyczne oraz jak im przeciwdziałać.

Najważniejszym elementem projektu jest zaangażowanie młodego pokolenia. Młodzież ma szansę dostrzec lokalne problemy i zaproponować konkretne rozwiązania. W ten sposób edukujemy i zmieniamy postawy. Młodzi ludzie mogą troszczyć się o wspólną przestrzeń – podkreśla Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki.

Udział w konkursie mogą wziąć zespoły maksymalnie 20-osobowe wraz z nauczycielem. Placówki mogą zgłosić więcej niż jeden projekt. Zespoły projektowe muszą opisać z jakimi problemami i wyzwaniami musi się zmierzyć szkoła oraz jej najbliższe otoczenie i jakie skutki zmian klimatycznych są najbardziej dotkliwe dla jej funkcjonowania. Następnie ich zadaniem jest opracowanie Mini Planu Adaptacji do Zmian Klimatu. Nagrody łącznie wynoszą 200 tys. zł.

 

Odpowiednie formularze i prace przesyłać należy na adres mailowy: szkolazklimatem@nfosigw.gov.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 24 czerwca 2022 r.

Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zglos-eko-projekt-i-zmien-otoczenie-twojej-szkoly--ruszyla-ii-edycja-konkursu-szkola-z-klimatem

 

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki, https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka